Reklam

ZENCEFİL ve LİMON DİYETİ

Zencefil ve Limon Diyeti
Zencefil ve Limon DiyetiZencefil ve limon diyeti çok etkili bir kilo verme yöntemidir. Tadının çok hoş olması beklenemez belki ama çok az miktarlarda tüketilmesi içilebilirlik derecesini hafifletiyor. Zencefil başlı başına bir sağlık önerisidir. Solunum yollarını yumuşatması ve özellikle de grip gibi hastalıkları tedavi etmesi sebebi ile çok faydalı bir bitki. Zencefille hazırlanan çaylara limon eklenmesinin sebebi ise limonun yağ eritici özelliğe sahip olmasıdır. Sadece içtiğiniz suya bile birkaç damla limon sıkılması normalde yemeklerden alacağınız kaloriyi daha az miktarlara indirger.
Zencefil ve Limon çayının hazırlanışı
Kaynamış bir litre suya bir çorba kaşığı zencefil eklenir. Bu karışım en fazla iki dakika kaynatılır. Buradaki iki dakika detayı çok önemli çünkü; zencefil çayının olması gerekenden fazla kaynaması içindeki faydalı ve etken minerallerin ölmesi anlamına gelir aynı zamanda acılaşarak çayın tadını bozar. Zencefil çayı hazır olunca içine 3-4 damla limon sıkılmalıdır.
Zencefil ve limon ile hazırlanan çay gün içinde ve yemeklerden önce tüketilmeli. Bunun dışında aralarda da zencefil ve limon çayını içebilirsiniz. Bir gün içinde istenilen miktarlarda tüketilebilir. Eğer tadından çok hoşnut kalmazsanız yarım bardak ve ya bir fincan gibi ölçeklerle de içilebilir. Önemli olan bu çayın gün içine bölünmesidir.
Zencefil ve limon çayına istenildiği kadar devam edilebilir. İster ideal kiloya inene kadar ya da yemek yerken aşırıya kaçtığınızda bu çayı içtiğinizde yaşadığınız pişmanlığı kalori hesabı olarak azaltabilirsiniz.
Yorum Bırakın
  • Blogger Comment using Blogger
  • Facebook Comment using Facebook
  • Disqus Comment using Disqus

Hiç yorum yok :

Yorumlarınıza gelecek cevabı takip etmek için beni bilgilendir kutucuğunu işaretlemeyi unutmayın.