Saç Dökülmesine Karşı Doğal Yöntemler


Doğal yöntemler

2 bardak ılık suya bir çiğ yumurta koyup çırptıktan sonra ince kıyılmış ısırgan otu konur. Yarım saat beklettikten sonra temiz ve ince bir tülbentten geçirerek saç diplerinize masaj yaparak sürünüz.

Saç dökülmelerinin temel neden genetik olmakla birlikte, vitamin ve mineral gibi besinlerin alınmaması saç dökülme oranını yükseltmektedir. Ayrıca da mevsim geçişlerinde de en çok rastlanan sağlık sorunu saç dökülmesi olabiliyor. Günde normal olarak 80 saç kılı dökülme normal olarak karşılanmamaktadır. Bundan fazla dökülme kansızlık, şeker, verem, tiroit hastalıkları, bazı ateşli hastalıklar gibi bütün vücudu etkileyen hastalıklardan sonrada görülebilir. Bu gibi saç dökülmelerinizi önlemek için birçok yöntem uygulamanız mümkün artık.

.1 kilo suyun bir şişenin içerisine boşaltılarak içine bir avuç karanfil atınız. Daha sonra ağzını iyice kapatarak karanlık bir yerde bir gün bekletiniz. Beklettiğiniz bu karışımı her gün saç diplerinize masaj yaparak yedirin. Karışımınız bittikten sonar tekrar yapınız. Bir hafta içerisinde saçlarınızın dökülmesine nasıl engel olduğunu sizlerde göreceksiniz.

Besin eksikliği nedeni ile dökülen saçlarınızın dökülmemesi için A, B, BİYOTİN, ÇİNKO, ve DEMİR gibi besinlerin vücuda yeteri kadar alınmaması saçlarınızın dökülmesine neden olduğu için bu vitaminleri içeren besinlerin tüketimine dikkat etmenizi öneririz.

Yorum Bırakın
  • Blogger Comment using Blogger
  • Facebook Comment using Facebook
  • Disqus Comment using Disqus

Hiç yorum yok :

Yorumlarınıza gelecek cevabı takip etmek için beni bilgilendir kutucuğunu işaretlemeyi unutmayın.