Limonla yapacaklarınız sınır tanımıyor

Mucizevi Limonla neler neler Yapılıyor
TEMİZLİK İÇİN
Mobilya Parlatma : Güzel kokulu ve parlayan mobilyalara sahip olmak istiyorsanız, sıkılmış limon suyu, limon yağı, Zeytin yağı veya jojoba yağını karıştırın. Mobilyalarınıza sürün. İşte size ev yapımı mobilya cilası.
Mikrodalgadaki lekeleri çıkarın : Mikrodalga içine su, limon suyu ve limon dilimleri bir kase ile yerleştirin. Üç dakika boyunca yüksek ısıda ısıtın. Ardından mikrodalgadaki lekeleri kolayca temizleyebileceksiniz ve mikrodalganız inanılmaz temiz kokacaktır.
Temiz pencereler için: Limon suyu asitli olduğu için harika bir temizle malzemesidir. Limon suyu karıştırılmış su ile pencerelerini silerseniz ne kadar temiz olduğunu görebilirsiniz.
Musluklardan su lekelerini çıkarın : Sert sular musluklar üzerinde leke yapar. Bir dilim limonu musluklarınızın üzerine sürün. Ardından durulayın. Musluklarınızın ilk günkü gibi olduğunu göreceksiniz.
Temiz kesme tahtası : Bir avuç tane tuzu kesme tahtanızının üzerine dökün. ardından bir dilim limon ile tahtanın üzerinde tuzları ovun. Tahtanız hem temizlenecek hem de bakterileri yok olacaktır. Ardından kesme tahtasını durulayın.
Temiz mermerler için : Mermerden pas lekeleri çıkarmak için leke üzerine kabartma tozunu serpin ve biraz limon suyu ekleyin. Lekenin çıkmasından sonra ıslak bezle temizleyin.
Pirinç ve bakır eşyaları parlatın: Eşit ölçülerde limon suyu ve sirkeyi karıştırın. Kağıt havlu yardımıyla bu karışımla pirinç ve bakır eşyealarınızı silin. Tüm lekelerin çıktığını ve parladıklarını göreceksiniz.
Yağlı malzemelerinizi temizlemek için: Yağlı tabak ve tencerelerinizi temizlemek için bulaşık deterjanının içine limon suyu da dökün. Yağların daha kolay temizlendiğini göreceksiniz.
Saklama kaplarınızı temizleyin : Plastik saklama kapları içine konulan yiyecekler bir süre sonra rengi değişir. Bu kaplarınızı limon suyunu ile ovarsanız, eski beyazlığına yeniden kavuştuğunu göreceksiniz.
Tuvaletinizi temizleyin : Yarım fincan limon suyunu tulavet fırçasına dökün. Klozetin içindeki lekelerin kolayca çıktığını göreceksiniz. Ayrıca yarım fincan boraks eklerseniz, daha kuvvetli bir temizleyici elde etmiş olursunuz.
Duş kapılarındaki su lekelerini çıkarın : Yarım limon kesin ve kabartma tozunun içine sokun. Sonra bu limonla duş camlarını silin. Ardından da durulayın. Tüm su lekelerinin yok olduğunu hayretle göreceksiniz.
Birçok amaçlı temizleyici oluşturun : Su, kabartma tozu, sirke, limon, limon ve uçucu yağ birleştiren mutfak veya banyonuz için inanılmaz çok amaçlı temizleyici olacaktır.
GÜZELLIK İÇİN;
Saç kremi yapın : Saçınıza limon suyu sürüp, güneşe çıkarsanız, saç renginiz açılacaktır. Limon suyu ile badem veya hindistan cevizi yağı, tarçın, ve papatya çayı birleştirerek de saçınız partalabilirsiniz. bu karışımı güneşe çıkmadan saçınıza püskürtün. Yağınız yağı emecek ve ipek gibi olacaktır.
Yaşlılık lekeleri veya çiller : Limon suyunu temiz ve kuru cildinize uygulayın. Bir pamukla çil veya lekelerinizin üzerine limon suyu sürün. 5 dakika bekleyin ve yıkayın. Bir süre sonra lekelerin geçmeye başladığını göreceksiniz.
Nemlendirici yapın : Cildi nemlendirmek ve aynı zamanda onu aydınlatmak için birkaç damla limon suyuna hindistan cevizi yağı karıştırın. Hem anti-mantar olduğundan, karışımı aynı zaman akne önlemeyici olarak da kullanabilirsiniz.
Tırnaklarınızı beyazlatın ve güçlendirin : Zeytinyağı ile limon suyunu karıştırın ve tırnaklarınızı 10 dakika bekletin. .
Kepeğe son : Saçınızdaki kepekler içinde limonu kullanabilirsiniz. Zeytinyağı ve limon suyunun başınıza sürün. Masaj yapın. Ardından durulayın. Kepek bitene kadar tekrarlayın.
Siyah noktalarla mücedele: Cildinizdeki siyah noktalardan kurtulmak için temiz cildinize noktaların üzerine limon suyu sürün. 10 dakika bekledikten sonra yüzünüzü durulayın. Günde iki kez yapabilirsiniz.
Buzdolabınızın kokusunu tazeleyin : Bir pamuğu veya süngerin üzerine limon damlatın. Süngeri veya pamuğu buzlabının içinde birkaç saat bekletin. Buzdolabının kokusunun mis gibi olduğunu hissedeceksiniz.
Oda spreyi yapın : Bir tencere içinde su, limon kabuğu rendesi, karafil, çubuk tarçın koyun. Evinizin hem hava değişecek hem de nemlenecektir. Bu karışımı bir sprey içine koyarak istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.
Nefesiniz güzel koksun : Limon suyunu ağzınızın içinde bir süre tutun. Ardından ağzınızı çalkalayın. Hem nefesiniz güzel kokacak hem de ağzınızın içindeki bakteriler yok olacaktır.
Çöp kutularının kokusunu gidermek : Çöp kutunuzun içine birkaç dilim limon atarsanız, diğer çöp kokularını emecek ve kötü kokuların dışarıya yayılması engelleyecektir.
Elinizdeki kokulardan arının : Sarımsak ya da balık olsun, ellerinizde uzun süre kalıcı koku bırakır. Ellerinizi limonla ovun veya limon suyu sıkın. Ardından sabunla yıkayın. Kokudan eser kalmaz.
Kedi kumu kokusu : Evinizde kedi besliyorsanız, kumlarının kokusunu bilirsiniz. Kumlar temizleninceye kadar koku tüm eve yayılır. Bunu önlemek için de limonu kullanabilirsiniz. Kedi kumu yakınlarına limon dilimleri koyun. Kokunun etkisini azaltabilirsiniz.
Beyaz çamaşırlarınız için : Sıcak suya limon suyu ekleyin ve beyaz çamaşırlarınızı ıslatın. Ardından durulayın ve çamaşırlarınızı normal bir şekilde makine de yıkayın. Çamaşır suyundan daha iyi beyazlattığını göreceksiniz.
Gömlekteki ter lekeleri : Leke üzerine limon suyu dökün ve biraz tuz ekleyin. Parmaklarınızla lekeyi ovun ve durulayın. Bu yöntem özellikle koltuk altı lekeleri için çok etkilidir.
Giysilerdeki küf lekelerini temizleyin : limon suyu ve tuz ile bir hamur yapın ve küflü bölgeye sürün. Güneşte kurutun. Leke bitinceye kadar bu işlemi uygulayabilirsiniz.
Tenis ayakkabılarınızı temizleyin : Beyaz spor ayakkabılarınıza limon suyu püskürtün ve güneşte kurumaya bırakın. Ayakkabılarınızın temizlendiğini ve mis gibi koktuğunu göreceksiniz.
Yorum Bırakın
  • Blogger Comment using Blogger
  • Facebook Comment using Facebook
  • Disqus Comment using Disqus

Hiç yorum yok :

Yorumlarınıza gelecek cevabı takip etmek için beni bilgilendir kutucuğunu işaretlemeyi unutmayın.