Reklam

Yanığa Karşı Her Evde Bulunmalı

Herkesin aklının bir köşesinde bulunmalı bu bilgi hepimizin başına geliyor küçük büyük yanıklar 
Yanığa karşı un tedavisi
Yanık, deri ve deri altındaki dokuların sıcak bir maddeye, yakıcı nitelikteki kimyasal maddelere, elektrik akımına yada radyasyona uğraması sebebi ile gerçekleşen duruma yanık adı verilmektedir.Peki yanığa ne iyi gelir? Yanığa karşı un tedavisi nasıl yapılır
Yanık Tedavisinin Başında bölgede bulunan hücrelerin daha çok hasar görmesini engellemekle gelmektedir. Bunun için Vucudunuzda herhangi bir yer yandığında ilk yapmanız gereken yanık oluşan bölgeyi hemen soğutmak. Bunun içinde Soğuk suyun önüne tutun veya yanığa buz Sürün. Bu hem ağrınızı azaltır hemde daha fazla hücrenin hasar görmesini engeller. Buz Yanığa iyi Gelir.
Yumurta Akı Daha önce karşılaştınız mı veya duydunuz mu bilmiyorum ama Yumurta akı ; içinde barındırdığı etken maddeler sayesinde cildin çok hızlı bir şekilde kendini yenilemesini sağlıyor. Üstelik uygulaması da çok basit.

Yanık bölgesinin miktarına göre Yumurta kırarak akını ayırın ve yanan bölgeye sürün. Yumurta Akı kurudukça siz yeni tabaka şeklinde sürmeye devam edin. Bu uygulamayı bir kaç sefer yapın. Yanığın çok hızlı iyileştiğini göreceksiniz. Ayrıca ;
Yumurta Akı yanığa sürüldüğünde o bölgede yanık izleri oluşmasını engeller.
Dip not : Yumurta Akı tedavisi itfaiye gibi yangın mudahele ekiplerine ders olarak anlatılıyor.Yanığa karşı un tedavisi
Yanık yerine un dökün ve 20 dakika bekleyin, daha sonra unu su ile yıkayın ve acı su toplaması, şiş vb yanık etkilerinden kurtulmuş olacaksınız.

Yanıklarda, ilk 5 dakika çok önemlidir. Ne kadar çabuk un teması yaparsa o kadar iyi sizin için.Silverdin Krem
Eczaneden çok ucuza alabileceğiniz Bu krem yanık tedavisinde en çok kullanılan kremlerden. Eğer yanık derecesi fazlaysa yanında birde Antibiyotik kremde kullanın ki oluşabilecek iltihaplanmalarında önüne geçin.
Bu kremlerin yanında madecasol krem de kullanın. Madecasol krem yara izlerinde, ameliyat izlerinde, yanık izlerinde deriyi yenilemek ve iz kalmasını engellemek için kullanılmaktadır.

Yorum Bırakın
  • Blogger Comment using Blogger
  • Facebook Comment using Facebook
  • Disqus Comment using Disqus

Hiç yorum yok :

Yorumlarınıza gelecek cevabı takip etmek için beni bilgilendir kutucuğunu işaretlemeyi unutmayın.